НАШ АДРЕС : 95026 г. Симферополь, ул. Гагарина, 11 тел. (0652) 22-22-11, 22-62-88, приемная комиссия т. 099-508-11-50, Web-сайт СКТЭК : http://www.cktek.crimea.ua
 

 

 

Поиск по сайту

  
КАРТА САЙТАСучасна освіта в Україні:
міжнародна виставка**************

ИСТОРИЯ
СИМФЕРОПОЛЬСКОГО КООПЕРАТИВНОГО
ТОРГОВО-ЭКОНОМИЧЕСКОГО КОЛЛЕДЖА

см. здесь.....
ДОСКА ПОЧЁТА

 

 


Статистика посещений
HotLog
Цитируемость
Яндекс цитирования
СКТЭК

  

 

      Мелащенко Г. П'ятдесят – це багато? П'ятдесят – це мало? П'ятдесят – це тільки початок... / Г. Мелащенко // Вісті. – 2013. – № 27. – 4 липня. – С. 7.

     Безумовно, ювілей — це не рядова дата, яку можна забути, пропустити і не святкувати. Тим паче, якщо він стосується не однієї людини, а багатьох. От адміністрація Сімферопольського кооперативного торгово-економічного коледжу і вирішила, що піввікове існування свого закладу слід відзначити за всіма правилами, запросивши на свято якнайбільше тих, для кого його стіни під час навчання або роботи стали рідними, залишили певний слід у їхньому житті. Саме так усе й відбулося. Святково прикрашений актовий зал коледжу в день свята був ущент заповнений представниками декількох поколінь студентів та викладачів, які із задоволенням відгукнулися на запрошення дирекції взяти участь у ювілейному заході.
     Як і належить у таких випадках, про початок свята сповістили фанфари. На сцену піднялися ведучі й щиро привітали присутніх. Перше слово було надано Олександрові Кудіну, голові правління Кримспоживспілки, який від усієї душі привітав ювілярів та побажав усім миру, добра, щастя й віри в найкраще. Подякував педагогам-ветеранам і тим, хто працює сьогодні, за їх сумлінну працю, невичерпний ентузіазм та любов до своєї справи, завдяки кому навчальним закладом за півстоліття було підготовлено понад 35 тисяч фахівців, більшість з яких стали справжніми кооператорами, зробили чималий внесок у розвиток системи. Він також завірив, що й надалі правління буде допомагати зміцненню матеріально-технічної бази кооперативного навчального закладу та сприяти працевлаштуванню його випускників.
     Потім на трибуну піднялася Олена Мажорова, директор коледжу. Вона зробила невеличкий екскурс у минуле, розповіла про те, що перші сторінки історії нинішнього навчального закладу датуються 1928 роком, з часів створення торгово-кооперативної школи. У 1944 році на її базі було організовано навчальний комбінат Кримспоживспілки, а у 1959 — своїх перших учнів прийняло кооперативне училище. Його директором став Георгій Кувшинніков, який очолював педколектив 11 років. Але головною віхою у житті кооперативного навчального закладу все ж таки вважається 1 червня 1963 року, коли на вулиці Гагаріна, 11 новий навчальний корпус з табличкою «Сімферопольський кооперативний технікум» привітно розчинив свої двері абітурієнтам. У ньому також функціонувало середнє професійно-технічне училище. Готували фахівців за такими спеціальностями: «бухоблік», «організація та планування торгівлі», «технологія хлібопекарського виробництва», «товарознавство промислових та продовольчих товарів». Через чотири роки в технікумі відкрилося кулінарне відділення, на якому готували пекарів, кондитерів та офіціантів. Ще через два — в ньому стали працювати міжреспубліканські курси підвищення кваліфікації директорів міськкоопторгів Грузії й України. А в селі Табачне Бахчисарайського району навчальний заклад створив показову базу практики: п'ять магазинів, дві їдальні та два кафе. Там неодноразово проводилися семінари для навчальних закладів Укоопспілки.
     З кожним роком технікум поширював сферу своєї діяльності, відкривав нові відділення. Великий внесок у його розвиток зробили директори — Козьма Олексійович Фролов, прийнявши естафету у фанатично залюбленого у свою справу Георгія Петровича Кувшиннікова. З не меншим ентузіазмом працювали, віддавали усі свої сили й знання процвітанню навчального закладу — Іван Михайлович Сілін, Анатолій Петрович Козарчук, Володимир Ілліч Коробів, Ярослав Ярославович Коларж, Олена Леонтіївна Стамболіна.
     Черговою віхою в історії навчального закладу став 2003 рік, коли постановою правління Кримспоживспілки технікум було перейменовано у кооперативний торгово-економічний коледж. На даний час він є одним з найпопулярніших в автономії навчальних закладів. Навчально-виховний процес у ньому ведуть 44 висококваліфіковані викладачі. До послуг студентів — 30 навчальних аудиторій, два лекційних зали, навчальні лабораторії, учбово-виробничий комплекс, бібліотека з читальним залом, 5 комп'ютерних класів на 90 місць, підключених до Інтернету. А також — актовий та спортивний зали, кафе в навчальному корпусі, упорядкований гуртожиток, медпункт. Словом, створено всі умови для занять та повноцінного відпочинку.
     У квітні поточного року між коледжем та Академією готельного бізнесу і громадського харчування (Вища школа готелярства та гастрономії) у Познані було підписано договір про співробітництво, предметом якого є розширення та зміцнення двосторонніх контактів в області освіти з метою розвитку навчальних, наукових та культурних зв'язків між Польщею та Україною. Це перший крок у розвитку міжнародного співробітництва кримчан з навчальними закладами Європи. За ним — обмін викладачами для вивчення досвіду роботи в рамках стажувань та тренінгів, взаємообмін студентами для проходження практики.
     — Сьогодні — головне завдання, яке стоїть перед нами, — забезпечення якості освіти, — сказала, завершуючи свій виступ, Олена Мажорова. — Ми повинні зробити все можливе для того, аби наші студенти пишалися тим, що вчилися саме тут. А дипломи, які вони отримали у нас, — котирувалися на ринку праці.
Але про це не треба турбуватися. Як доводить саме життя, практично усі студенти коледжу, більшість з яких продовжили свою освіту в Полтавському університеті економіки та торгівлі, не мають проблем із працевлаштуванням, їх можна зустріти в різних галузях усіх сфер діяльності й не тільки кооперативної системи. Є серед колишніх студентів і такі, котрі досягли значних висот у кар'єрі та заслужили повагу суспільства. Яскравий приклад тому — Борис Давидович Дейч, народний депутат України, активний громадський та політичний діяч, який приділяє багато сил, досвіду та знань розвитку й процвітанню Криму. Він перший випускник кооперативного технікуму.
     — Незважаючи на те, що я за своє життя працював у різних галузях, — завжди залишався за своїми переконаннями кооператором, — сказав він у своєму виступі на ювілеї. — Можу стверджувати впевнено — своєю «головною» освітою вважаю навчання в цьому закладі, яке дало мені путівку до самостійного життя. І дякую долі за те, що вона мені допомогла з самого початку зробити правильний вибір.
З великою вдячністю згадує своє минуле й Надія Іванівна Стаковська, одна з перших викладачів технікуму, яка пропрацювала в ньому 40 років.
     — Мені дуже приємно знову опинитися у рідних стінах, де пройшла моя юність, де я зустріла свою зрілість і звідки пішла на заслужений відпочинок. Сьогоднішній день для мене — справжнє свято, на якому я побачила багатьох своїх випускників. З деякими з них до цього часу підтримую зв'язок. Наприклад, дуже рада, що одна з моїх улюблених студенток — Алла Пилипівна Ходакова — й досі працює у системі, причому на даний час у коледжі. Мені завжди приємно поспілкуватися, згадати минуле і з Наталею Браматкіною, яка багато років присвятила роботі у системі. Більше того — по її стопах пішли син та внучка. Сергій закінчив наш технікум більше 20 років тому, а Наталя отримає диплом цього року. І таких кооперативних родин у Кримспоживспілці чимало. А це зайвий раз є яскравим підтвердженням того, що коледж користується популярністю й у ньому готують високопрофесійних фахівців. Від усієї душі хочу побажати і колишнім, і майбутнім студентам усього найкращого, успіхів у всіх справах.
     Зі словами подяки на адресу викладачів вийшла на трибуну й Валентина Губіна, голова правління Красноперекопського районного споживтовариства.
    — Мені б хотілося віддати шану тим, хто стояв у джерел створення коледжу, — сказала вона, — хто перетворив його в одне з найзатребуваніших навчальних закладів. Величезне спасибі всім педагогам, які вміло готували нас до самостійного життя, вкладали ті необхідні знання, без яких неможливо у 19 років знайти престижну роботу й гідно проявити себе. Завдяки навчанню в технікумі я зрозуміла, що саме торгівля — моє покликання, а кооперація — сенс життя. Озираючись назад, аналізуючи прожиті роки, усвідомлюю, що всі труднощі, які зустрілися на моєму шляху, я б не змогла перебороти, якби в мене не було моїх улюблених викладачів, накази яких я пам'ятала завжди: Івана Сидоровича Мельника, Фени Григорівни Духіної, Галини Герасимівни Неділько й інших, які навчили мене ніколи не здаватися, вірити у свої сили, сміливо йти вперед. А нинішнім студентам хочу сказати, що їх майбутнє насамперед — у їх власних руках. А от отримати хороший життєвий старт їм допоможуть педагоги, яких потрібно поважати й прислухатися до їхніх порад. Бажаю усім успіху! З ювілеєм!
     Яке свято проходить без подарунків та нагород? І на цьому ювілеї зібралося чимало бажаючих відзначити винуватців свята. Від імені Правління Укоопспілки привітали й вручили нагороди — перший заступник голови Правління Укоопспілки Володимир Левицький та директор Департаменту кадрової політики, освіти та науки Укоопспілки, директор НМЦ «Укоопосвіта» Лідія Войнаш. Потім попросив слова Олексій Черняк, голова Постійної комісії Верховної Ради Автономної Республіки Крим із санаторно-курортного комплексу, туризму та підприємництва. Наступною вийшла на сцену Наталя Гончарова, міністр освіти та науки, молоді й спорту автономії. Продовжив вручення нагород Олександр Кудін, голова правління Кримспоживспілки. Його змінив Олексій Нестуля, голова Ради ректорів та директорів кооперативних вищих навчальних закладів системи Укоопспілки, ректор Полтавського університету економіки та торгівлі. За ним піднялися всі директори кооперативних вузів України, також запрошені на свято. Від імені Ради директорів вузів 1-2 рівня акредитації Автономної Республіки Крим привітав ювілярів його голова, директор автотранспортного технікуму Анатолій Захарцев. Вручили подарунки Сергій Бродовський, директор Сімферопольського міського центру зайнятості, депутат міськради, та Лариса Потлог, керівник регіонального відділення Департаменту розвитку персоналу ТОВ «Фоззі».
     Святкового настрою та усмішок учасникам ювілею додавали студенти номерами художньої самодіяльності. Вони співали, танцювали, щиро дякували викладачам за їхню нелегку, але таку шляхетну працю.
На прощання ведучі свята — Олег Твердоступ та Вероніка Коротких — побажали усім нових успіхів і перемог, міцного здоров'я, щоб зустрітися у такому ж складі не тільки на наступному 55-річному, а й 100-річному ювілеї.


© Симферопольский кооперативный торгово-экономический колледж Крымпотребсоюза

© Ядрова Г. В . - выставлено 15.06.2013 г.