НАШ АДРЕС : 95026 г. Симферополь, ул. Гагарина, 11 тел. (0652) 22-22-11, 22-62-88, приемная комиссия т. 099-508-11-50, Web-сайт СКТЭК : http://www.cktek.crimea.ua
 

 

Поиск по сайту

  
КАРТА САЙТА


**************
Сроки приема
заявлений и документов,
вступительных экзаменов,
конкурсного отбора и зачисления на обучение

см. здесь....


***************

Порядок приема заявлений
и документов для
поступления в колледж**************
Юбилей СКТЭК
ИСТОРИЯ
СИМФЕРОПОЛЬСКОГО КООПЕРАТИВНОГО
ТОРГОВО-ЭКОНОМИЧЕСКОГО КОЛЛЕДЖА

см. здесь.....

ДОСКА ПОЧЁТА

Статистика посещений
HotLog
Цитируемость
Яндекс цитирования

     

       
Мелащенко, Г. Творчість допомагає в навчанні й житті [Текст] / Г. Мелащенко // Вісті. Студентська хвиля : газета в газеті. – 2013. – № 26. – 27 червня. – С. 1-4.

– Третій рік поспіль – і це вже стало доброю традицією – ми збираємося в цьому чудовому куточку на березі Чорного моря в Алушті, щоб провести огляд-конкурс художньої самодіяльності серед колективів кооперативних вищих навчальних закладів І рівня акредитації «Студентські перлини – тобі, Україно!», – цими словами почала свій виступ, відкриваючи фестиваль самодіяльного мистецтва, Лідія Войнаш, директор Департаменту кадрової політики, освіти і науки Укоопспілки, директор НМЦ «Укоопосвіта». – Торік наша зустріч була ювілейною – десятою, і відбулася дуже організовано і цікаво. Упевнена, що і нинішня залишить у кожного з її учасників незабутні враження...
     – І ми ще раз зможемо переконатися в тому, які чудові в нас студенти – талановиті, веселі, запальні, – наголосив у своєму привітальному слові Володимир Левицький, перший заступник голови Правління Укоопспілки. – Ми по праву можемо пишатися вами, оскільки, як показує практика, саме з тієї молоді, яка розвиває у собі творчі здібності, знаходить час не тільки для навчання, а й для занять у гуртках самодіяльності, виходять хороші, різнобічно розвинені фахівці. Хотів би побажати кожному з вас перемоги на конкурсі. Але ті, хто не стануть призерами, – не засмучуйтеся! Якщо ваші виші делегували вас сюди – значить, маєте талант і визнання.
Напередодні конкурсу, що теж стало доброю традицією, відбувся гала-концерт, на якому виступили лауреати попередніх оглядів. Для багатьох з них нова зустріч з Алуштою була справжнім подарунком.
     – Я довго не міг забути ті три дні перебування в Криму торік. Хвилювання, з яким піднімався на сцену, атмосферу конкурсу, нові знайомства, — зізнався Андрій Чабан, студент Івано-Франківського фінансово-комерційного коледжу ім. С. Граната, котрий одержав Диплом другого ступеня за виконання циганських мотивів на акордеоні. – А ще, повернувшись додому переможцем, я став почуватися впевненіше, краще вчитися, з іще більшим ентузіазмом займався музикою. Дуже радий тому, що на початку року познайомився з Володею Ковальчуком. Він так само, як і я, захоплюється грою на акордеоні. Тепер ми постійно виступаємо дуетом. Я розповів йому про цей конкурс і умовив взяти в ньому участь. Допомагав готуватися. І дуже радий, що він також поїде додому з Дипломом другого ступеня.
     Перед тим як запросити на сцену першого учасника конкурсу, Лідія Войнаш розповіла про порядок і умови його проведення, а також про вимоги до конкурсантів. Як і раніше, номери оцінювалися за 12-бальною системою, з урахуванням художнього рівня репертуару, майстерності виконання, сценічної культури, а також підібраних костюмів. Студенти демонстрували свої таланти в п'ятьох жанрах: вокальному, хореографічному, інструментальному, художньому читанні і театральному мистецтві. За їхніми виступами уважно спостерігали члени журі в складі : голови – Олени Басаргіної, народної артистки України, лауреата Державної премії Автономної Республіки Крим, солістки Кримської державної філармонії, професора Кримського державного університету культури, мистецтва і туризму; Наталії Гончарової, заслуженого працівника культури Автономної Республіки Крим, директора хореографічної школи; Людмили Толмачової, старшого викладача музичного училища ім. П. Чайковського по класу «драматургія, сценічна майстерність, режисер».
     До слова сказати, Олена Басаргіна вже втретє поспіль приїжджає в Алушту на конкурс і робить це з великим задоволенням. А також обов'язково виступає перед учасниками, що завжди викликає бурю захоплення, особливо в тих, хто займається вокалом.
     Як відомо, першому виходити на сцену найважче. Хвилювався і Максим Левченко, студент Кіровоградського кооперативного коледжу економіки і права імені М. Сая, йому при жеребкуванні дістався перший номер. Однак почав він свою пісню дуже впевнено, після другого куплета йому вже підспівував весь зал. Максим виконував один із популярних творів Павла Мрежука «Я України син». І співав з таким натхненням, що журі повірило в щирість того, що він справді вважає себе сином своєї країни, присудивши третє місце. Буквально запалили зал, змусивши глядачів аплодувати в такт музиці, Юлія Сусло з Черкаського кооперативного коледжу і Анжеліка Марчишина, студентка Полтавського кооперативного технікуму. Обидві вибрали для конкурсу пісню «Зозуля» на слова Євгенія Матюшенка, музику Михайла Некрасова. І старалися дівчата недаремно: Юля одержала Гран-прі, а Анжеліка – Диплом першого ступеня. Високо оцінило журі і вокальну майстерність аматорок української пісні зі Львівського кооперативного коледжу економіки і права: Софії Грицай, Христини Точ і Ольги Сидор, яким також був вручений Диплом першого ступеня.
     Як справжні професіонали виступили також Олена Битка, вокалістка з Миколаївського коледжу бізнесу і права, і Настасія Антоненко, студентка Хмельницького кооперативного торгово-економічного інституту, котра, крім вокальної, продемонструвала і танцювальну майстерність. Обидві конкурсантки одержали Дипломи другого ступеня. Диплом третього ступеня повезла додому Валентина Пінчук, студентка Житомирського кооперативного коледжу бізнесу і права, вона душевно виконала пісню «Я з людьми поділюся добром». Приз глядацьких симпатій завоював Едуард Шепа з Мукачівського кооперативного торгово-економічного коледжу, котрий дуже проникливо повідав усім про те, що останньої любові не буває. Саме так називалася його пісня. Номінація за авторську пісню була присуджена Олегу Твердоступу і Юлії Ковалик, котрі представляли Сімферопольський кооперативний торгово-економічний коледж. Вони виконали пісню, автор якої також студент цього навчального закладу Артем Морозов. Сам Артем виступав в інструментальному жанрі – віртуозно зіграв на гітарі власний твір «Іспанія», за що був нагороджений Дипломом першого ступеня. Глядачам дуже сподобалася і гра на саксофоні В'ячеслава Шишова з Полтавського кооперативного технікуму в супроводі танцювальної пари – Антона Крамаренка і Ганни Семенової. Він зіграв «Безсмертний блюз» Гері Мура і отримав Диплом третього ступеня.
     Весело і життєрадісно виконав на сопілці попурі на теми українських народних пісень і Ярослав Дідух, студент Тернопільського кооперативного торгово-економічного коледжу, за що був відзначений у номінації «За збереження народних традицій».
Як показує практика проведення подібних конкурсів – у навчальних закладах споживчої кооперації студенти найбільше люблять співати і танцювати. Це підтвердив і нинішній огляд, на який було представлено 13 танцювальних номерів і 21 – вокальний.
     – Це справді так, – підтвердив Сергій Бєляєв, художній керівник Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу. – У нас багато талановитих студентів, вони прагнуть займатися саме в танцювальному і вокальному гуртках. Не покривлю душею, мені дуже приємно, що всім сподобався наш колектив «Експресія», який представив на суд журі і глядачів хореографічну композицію «Стильний вояж» і заслужено одержав Диплом першого ступеня. Це, безперечно, додасть усім оптимізму і ще більшої впевненості у своїх здібностях.
     Однак найбільш бурхливими оваціями були нагороджені танцюристи з Хмельницького кооперативного торгово-економічного інституту. Вони танцювали «Танго», яке «придумала» відома балерина Анастасія Волочкова, вклавши в кожен його рух пристрасть і любов. І конкурсанти виклалися на усі сто відсотків, демонструючи пластику й артистизм. Їм дісталася найвища нагорода: Гран-прі у хореографії. Друге місце в цьому жанрі журі вирішило не присуджувати. Диплом третього ступеня одержала Стефанія Бровді, студентка Мукачівського кооперативного торгово-економічного коледжу за танець «Латиноамериканський мікс». З оригінальним номером вийшла на сцену Лариса Юсько (Рівне), її композиція називалася «Каучук». І справді, дивлячись на те, як пластично вона виконувала всі рухи, складалося враження, начебто її тіло створене з каучуку, з якого можна «ліпити» будь-які фігури. Глядачі буквально завмирали, затаївши подих, захоплено спостерігаючи за тим, як вона виконує свою програму. Її відзначили у номінації «Оригінальний жанр».
    Зал дуже тепло зустрічав усіх танцюристів і не шкодував оплесків для кожного, хто виходив на сцену. Навіть незважаючи на те, що були номери, які журі не відзначило. Так, багатьом дуже сподобався виступ Діани Малишко й Антона Дичковського, студентів із Сімферополя, котрі весело станцювали естрадний танець під відому музику Віталія Гребенника «Біля самовара». Вони так «завели» глядачів, що, здавалося, усі вони піднімуться на сцену і приєднаються до танцюристів. Із душевною композицією й у красивому костюмі виступила Юлія Тимченко, майбутній юрист, третьокурсниця Миколаївського коледжу бізнесу і права.
     – Головне – не перемога, а участь, усе-таки з деяким сумом у голосі, – сказала вона. – Зате я тут набула досвіду і нових друзів. Упевнена – мої перемоги ще попереду. Адже я серйозно займаюся хореографією вже 13 років, є учасницею народного танцювального колективу «Юність Прибужжя», з яким часто виступаю на різних концертах і оглядах художньої самодіяльності. Моє захоплення мені дуже допомагає в житті, робить його більш насиченим і цікавим.
     Жанр художнього читання представляли вісім учасників. І кожний з них продемонстрував щиру любов до поезії і літератури. Номери були різноманітні і виконані з натхненням. Однак на загальному тлі найбільш проникливим був виступ Надії Кравченко з Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу, котра прочитала власний твір «Жити – щастя». Саме вона й була удостоєна Гран-прі у цьому жанрі. Викликало симпатії і бурю емоцій також читання балади Т. Шевченка «Лілея», з якою вийшла на сцену Ірина Зубик, студентка Житомирського кооперативного коледжу бізнесу і права. Вона одержала Диплом першого ступеня. Дуже драматично виступила Тетяна Колосовська з Уманської філії Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу. Її уривок з поеми Лесі Українки «Одержима» нікого не залишив байдужим. Дівчина отримала Диплом другого ступеня. Як виявилося, Лесю Українку любить і Катерина Омельченко, студентка Кіровоградського кооперативного коледжу економіки і права ім. М. Сая. Це вона довела, артистично виконавши легенду «Щастя», і була визнана гідною Диплома третього ступеня. Усмішки і позитивні емоції глядачів залу і членів журі викликав вихід на сцену Іллі Посохова із Сумського кооперативного технікуму, юнак розвеселив усіх читанням гуморески Остапа Вишні «Мед». Він був визнаний гідним номінації «За збереження національної культури».
     На жаль, у жанрі «театральне мистецтво» традиційно виступають одиниці. І цього разу – Лілії Собчук і Дмитрові Трушу, студентам Рівненського кооперативного економіко-правового коледжу, суперничати було ні з ким. Їхній номер – уривок з п'єси Михайла Себастьяна «Безіменна зірка» був єдиним. Актори-аматори щиро намагалися полонити своєю грою зал і одержали в нагороду голосні оплески.
Безперечно, будь-який конкурс – це суперництво. Його мета – визначити найкращих. Але не завжди учасники і глядачі погоджуються з «вердиктом» журі. Тож і цього разу не обійшлося без сліз радості і суму. Але в цілому усі залишали Алушту з хорошим настроєм. Багато призерів, прощаючись, домовлялися між собою про зустріч у наступному році на гала-концерті.
     На урочистому закритті конкурсу, і це також ввійшло в традицію, одержали нагороди не тільки його учасники і переможці, а й художні керівники, директори навчальних закладів, які постаралися зробити все можливе для того, щоб їхні підопічні гідно виступили. Слова подяки пролунали також на адресу оргкомітету й адміністрації ЛОЦ «Укоопспілка», колектив якого очолює Василь Ільницький, членів журі.
     Учасники огляду ще довго не хотіли залишати концертний зал, знову і знову піднімалися на сцену, фотографувалися на згадку. Обіймалися, обіцяли телефонувати, писати одне одному, «не губитися». І обов'язково – удосконалювати свої здібності, розвивати таланти, які, на їхнє загальне переконання, допомагають не тільки цікаво проводити вільний час, а й добре навчатися. Адже правильно говорять у народі, якщо людина має хоча б якийсь талант, то і у всьому іншому буде проявляти творчу фантазію, йти по життю більш впевнено і з оптимізмом дивитися в майбутнє.

 

За підсумками огляду-конкурсу переможцями визнані і нагороджені дипломами


У вокальному жанрі:

Гран-прі – СУСЛО Юлія (Черкаський кооперативний економіко-правовий коледж) за виконання пісні «Зозуля», сл. Євгена Матюшенка, муз. Михайла Некрасова;

І премії – ГРИЦАЙ Софія, ТОЧ Христина, СИДОР Ольга (Львівський кооперативний коледж економіки і права) за виконання пісні «Моя Україна», сл. Марії Бойко, муз. Миколи Свидюка;

I премії – МАРЧИШИНА Анжеліка (Полтавський кооперативний технікум) за виконання пісні «Зозуля», сл. Євгена Матюшенка, муз. Михайла Некрасова;

II премії – БИТКА Олена (Миколаївський коледж бізнесу і права Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі») за виконання пісні «Журавлина доля», сл. М. Ткача, муз. М. Хамая;

II премії – АНТОНЕЧКО Анастасія (Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут) за виконання пісні «Бурлеск», сл. Сіє Ферлер, муз. Кристофа Бек;

II премії – дует «Карпати»: ШИПКО Оксана і КАРПЕНКО Софія (Івано-Франківський кооперативний фінансово-комерційний коледж ім. Степана Граната) за виконання пісні «Летіла зозуля», сл. і муз. народні, аранжування Василя Мельниковича;

III премії – ЛЕВЧЕНКО Максим (Кіровоградський кооперативний коледж економіки і права ім. М.П. Сая) за виконання пісні «Я – України син!», сл. і муз. Павла Мрежука;

III премії – ХАРОВСЬКИЙ Роман (Чернівецький кооперативний економіко-правовий коледж) за виконання пісні «Я піду в далекі гори», авт. Володимир Івасюк;

III премії – ПІНЧУК Валентина (Житомирський кооперативний коледж бізнесу і права) за виконання пісні «Я з людьми поділюся добром», сл. Володимира Матвієнка, муз. Василя Гулька.

Окремі учасники огляду-конкурсу нагороджені спеціальними відзнаками журі:

«За збереження національних традицій» – КОСИНСЬКА Людмила (Луцький кооперативний коледж Львівської комерційної академії)

за виконання пісні «Чарівна скрипка», муз. Ігоря Поклада, сл. Юрія Рибчинського;

ДЮБА Аліна (Чернігівський кооперативний технікум) за виконання української народної пісні «Літо моєї мами»;

«Артистизм» – АЛЕКСЄЄНКО Валерія (Донецький економіко-правовий кооперативний технікум ім. М.П. Балліна) за виконання пісні «Тумани», сл. і муз. Наталії Бучинської;

«Авторська пісня» – ТВЕРДОСТУП Олег і КОВАЛІК Юлія (Сімферопольський кооперативний торговельно-економічний коледж) за виконання пісні «Серед дзеркальних стін», муз. Артема Морозова, сл. Олега Твердоступа;

«Глядацькі симпатії» – ШЕПА Едуард (Мукачівський кооперативний торговельно-економічний коледж) за виконання пісні «Любов останньою ніколи не буває», сл. Миколи Клиновки, муз. Миколи Мозгового.


У хореографічному жанрі:


Гран-прі – БАРАНОВСЬКА Тетяна, АНТОНЕНКО Анастасія, ГЛАДІЙ Віталій, КРАСІЙ Юлія, ПОЛІЩУК Дмитро, ШАЩУК Денис, ЩЕРБАНЮК Анна, ХЛІБИК Денис (Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут) за танок «Танго: рух, пристрасть, кохання», авт. Волочкова Анастасія;

І премії – Танцювальний колектив «Експресія»: АНТОНОВ Роман, ГАВРИЛЕНКО Карина, КИШКІНА Єлизавета, ПІЛЮГІНА Вікторія, ТОКУНОВА Дарія (Харківський кооперативний торгово-економічний коледж) за хореографічну композицію «Стильний вояж»;

III премії – БРОВДІ Стефанія (Мукачівський кооперативний торговельно-економічний коледж) за танок «Латиноамериканський мікс»".
ЮСЬКО Лариса (Рівненський кооперативний економіко-правовий коледж) за композицію «Каучук» відзначена журі в номінації «Оригінальний жанр».


В інструментальному жанрі:

І премії – МОРОЗОВ Артем (Сімферопольський кооперативний торговельно-економічний коледж) за виконання твору «Іспанія», муз. Артема Морозова;

II премії – КОВАЛЬЧУК Володимир (Івано-Франківський кооперативний фінансово-комерційний коледж ім. Степана Граната) за виконання твору «Смуглянка», муз. Анатолія Новикова, аранжування Василя Мельниковича;

III премії – ШИШОВ В'ячеслав, КРАМАРЕНКО Антон, СЕМЕНОВА Анна (Полтавський кооперативний технікум) за виконання твору «Безсмертний блюз», муз. Гері Мура.

ДІДУХ Ярослав (Тернопільський кооперативний торговельно-економічний коледж) за виконання попурі на тему українських мелодій відзначений журі в номінації «За збереження національних традицій».


У жанрі художнього читання:


Гран-прі – КРАВЧЕНКО Надія (Херсонський кооперативний економіко-правовий коледж) за авторську мініатюру «Жити – щастя!»;

I премії – ЗУБІК Ірина (Житомирський кооперативний коледж бізнесу і права) за виконання балади Т.Г. Шевченка «Лілея»;

II премії – КОЛОСОВСЬКА Тетяна (Уманська філія Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу) за виконання уривка з поеми Лесі Українки «Одержима»;

III премії – ОМЕЛЬЧЕНКО Катерина (Кіровоградський кооперативний коледж економіки і права ім. М.П. Сая) за виконання легенди Лесі Українки «Щастя».


Окремі учасники огляду-конкурсу нагороджені спеціальними відзнаками журі:«За збереження національної культури» – ПОСОХОВ Ілля (Сумський кооперативний технікум) за гумореску Остапа Вишні «Мед»;

«Оригінальність творчого задуму» – ТКАЧЕНКО Катерина (Черкаський кооперативний економіко-правовий коледж) за вірш Марії Весни «Мамо...»


Департамент кадрової політики, освіти і науки Укоопспілки.
© Симферопольский кооперативный торгово-экономический колледж Крымпотребсоюза

© Ядрова Г.В . - выставлено 13.07.2013 г., отредактировано 14.7.2013 г.