НАШ АДРЕС: 95026 г. Симферополь ул. Гагарина, 11 тел. (0652) 22-22-11 22-62-88, 22-49-40, официальный Web-сайт СКТЭК : http://www.cktek.crimea.ua
 

 

 

Поиск по сайту

  
КАРТА САЙТАСроки приема заявлений и документов,
вступительных экзаменов,
конкурсного отбора и зачисления на обучение

см. здесь....**************

ИСТОРИЯ
СИМФЕРОПОЛЬСКОГО КООПЕРАТИВНОГО
ТОРГОВО-ЭКОНОМИЧЕСКОГО КОЛЛЕДЖА

см. здесь.....

 

Доска почёта

 Статистика посещений
HotLog
Цитируемость
Яндекс цитирования


     Мелащенко Г. Крок до майстерності [Текст] / Г. Мелащенко // Вісті. Студентська хвиля : газета в газеті. – 2013. – № 36. – 5 вересня. – С. 4.

Для багатьох спогади про літо пов'язані насамперед із відпочинком, цікавими подорожами, екскурсіями, відкриттям чогось раніше невідомого, новими знайомствами, зустрічами. Все це було й у студентів Сімферопольського кооперативного торговельно-економічного коледжу. Але поєднували вони свої літні канікули з практикою.
     

     – Так, програма проведення практики, майбутніх фахівців складена таким чином, щоб у них було достатньо часу для закріплення теоретичних знань, отриманих під час навчання, та відпочинку, – розповідає директор навчального закладу Олена Мажорова. – В нас кілька базових підприємств, куди ми відправляємо своїх студентів опановувати майбутню професію. Серед них і КП «Загородное учреждение оздоровления и отдыха Крымпотребсоюза», розташоване у дивовижному куточку Криму – долині Сатера поблизу Алушти. Студенти із задоволенням їдуть на це підприємство, оскільки знають , що працювати під патронатом Алли Пилипівни Ходакової, майстра виробничого навчання, це означає цікаво провести час. За три місяці вона для них стає не тільки керівником практики, вихователем, але й другом, порадником, іноді навіть арбітром у суперечках, які в них виникають. А все тому, що Алла Пилипівна справді ставиться до своїх підопічних, як до рідних дітей. Завжди готова їх вислухати, зрозуміти, допомогти, дати добру пораду. У неї за спиною великий життєвий досвід, стаж роботи у Кримспоживспілці – більше 50 років. Кооперацію вона любить всім серцем і віддана їй всією душею.
     

      Ользі Римарчук, майбутньому кухарю-кондитеру довелося під час літньої практики вдосконалювати приготування страв з овочів.
     – Мені дуже сподобалося робити салати, – щиро говорить вона. – Чесно кажучи, навіть не підозрювала, яку величезну кількість різних страв можна приготувати тільки з капусти, огірків і помідорів. Спасибі моїй наставниці – Людмилі Валентинівні Никоновій, завідувачу виробництвом, під керівництвом якої я багато чому навчилася. Під час практики остаточно переконалася, що зробила правильний вибір, вступивши до цього коледжу. Навчатися у ньому мені порадила моя мама, яка сама його закінчила більше 20 років тому. У неї також великий досвід роботи в кооперації. І я сподіваюся пов'язати своє життя з кооперативною системою.

Таке саме бажання висловив і Анатолій Пищулин.
     – Люблю готувати з дитинства, – зізнався він. – Правда, вдома за складні страви ніколи не брався. А тут уже навчився робити такі відбивні в заливному соусі, рибу в клярі – пальчики оближеш! Мені дуже подобається робота на кухні. І я намагаюся дізнатися якнайбільше секретів приготування різних страв. Коли щось готую, згадую настанови свого улюбленого викладача Валентини Іванівни Савости, чиї лекції з кулінарії та технології приготування їжі завжди відвідую із особливим інтересом. Намагаюся сумлінно виконувати свої обов'язки. Скажу відверто, мені буде дуже приємно, якщо Алла Пилипівна Ходакова розповість Валентині Іванівні, що її студент був старанним практикантом і непогано втілював на ділі теоретичні знання, які отримував на заняттях.

       Власне, у всіх студентів, з якими вдалося поспілкуватися, грандіозні плани на майбутнє. Висококласними фахівцями мріють стати і Данило Гумашьян, і Селім Алієв. Вони також упевнені в тому, що потрібно вчитися далі, отримати диплом про вищу освіту.
     Хлопці та дівчата дуже тепло відзиваються про своїх кухарів-наставників, під опікою яких трудилися на практиці. І особливу подяку висловлюють своєму керівникові – Аллі Пилипівні Ходакової, яка була з ними поруч практично 24 години на добу. Допомагала в опануванні професійних навичок. А вечорами ходила разом з ними на дискотеки. «Укладала» вчасно спати, щоб ніхто ранком не проспав на роботу. Словом, піклувалася про кожного так, аби усім було затишно та комфортно.

      Слід зазначити і те, що останнім часом оздоровчий заклад, у якому студенти проходять практику дуже змінився. Причому в кращий бік.

     – Так, ми робимо все можливе для того, щоб поліпшити умови відпочинку студентів. У нас чимало тих, хто приїжджає сюди багато років підряд, тому всі зміни, що відбулися, вони можуть оцінити належним чином, – говорить директор підприємства Василь Кірса. – Так, повністю змінився перший корпус – у ньому проведена реконструкція. Спортивний майданчик також не впізнати – тепер на ньому стоять тренажери, на яких хлопці можуть займатися у вільний час. Обладнано також приміщення для гуртка «Умілі ручки», куди з великим задоволенням приходять дівчата та хлопці, які люблять малювати, ліпити, майструвати якісь вироби. Ми намагалися організувати їхнє дозвілля так, щоб для кожного знайшлося заняття до душі. А про те, як їм сподобався відпочинок, вони залишили свої записи в Книзі відгуків.

      Приміром, Л.І. Науменко з Лисичанска, бабуся, що привозила своїх онуків до моря – Лєну та Сашка, до речі, нащадків родини знаменитого українського письменника Сосюри, написала: «Величезне спасибі за чудову організацію відпочинку дітей. Годували смачно, меню було різноманітним. Щодня овочі та фрукти. Безліч молочних продуктів. Без сумніву, п'ятиразове харчування пішло на користь усім дітям. А цікаво організований відпочинок, купання в морі зарядять їх бадьорістю на цілий рік!». І таких вдячних висловлень у книзі – на кожній сторінці.
Сьогодні студенти, які проходили практику в КП «Загородное учреждение оздоровления и отдыха Крымпотребсоюза», вже сидять в аудиторіях, «гризуть граніт науки». Однак, на перервах збираються разом, щоб ще раз згадати літо, те, як вони його чудово провели, чому навчилися. І ці теплі спогади їх зігрівають ще більше, додають сил і енергії, які так знадобляться надалі, адже плани на майбутнє в кожного грандіозні! Вони хочуть мати достойну роботу, стати висококласними майстрами своєї справи, потрібними своїй країні людьми.

     Текст статьи на русском и фоторепортаж см. здесь......

© Симферопольский кооперативный торгово-экономический колледж Крымпотребсоюза

© Ядрова Г.В . - выставлено 17.09.2013 г.