НАШ АДРЕС : 95026 г. Симферополь, ул. Гагарина, 11 тел. (0652) 22-22-11, 22-62-88, приемная комиссия т. 099-508-11-50, Web-сайт СКТЭК : http://www.cktek.crimea.ua
 

 

Поиск по сайту

  
КАРТА САЙТА


**************
Сроки приема
заявлений и документов,
вступительных экзаменов,
конкурсного отбора и зачисления на обучение

см. здесь....


***************

Порядок приема заявлений
и документов для
поступления в колледж


О колледже
в периодике Украины

см. здесь.....


**************
Юбилей СКТЭК
ИСТОРИЯ
СИМФЕРОПОЛЬСКОГО КООПЕРАТИВНОГО
ТОРГОВО-ЭКОНОМИЧЕСКОГО КОЛЛЕДЖА

см. здесь.....

ДОСКА ПОЧЁТА

 

Статистика посещений
HotLog
Цитируемость
Яндекс цитирования

      Зелик О. Сучасна освіта в Україні: міжнародна виставка / О. Зелик, Т. Федяй // Вісті центральної спілки споживчих товариств України : тижневик. – 2013. – № 9. – 28 лютого. – С. 1, 8-9.
     25 лютого у Київському палаці дітей та юнацтва відбулося урочисте відкриття XVI Міжнародної виставки навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні-2013». Організаторами цього престижного заходу традиційно були Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національна академія педагогічних наук України, виставкова фірма «КАРШЕ».
Привітали гостей та учасників виставки і побажали плідної роботи президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, віце-президент НАПН Андрій Гуржій, президент компанії «КАРШЕ» Олександр Карпов, інші офіційні особи.
      На виставці були представлені близько 500 учасників – національні навчальні заклади різних форм власності та рівнів, а також управління освіти, заклади післядипломної освіти, науково-методичні центри, видавці сучасних підручників, виробники технічних засобів навчання, автори інноваційних педагогічних технологій, міжнародні установи, підприємства, комерційні структури та видавництва, які співпрацюють з системою освіти, низка професійних журналів, періодичних видань. Уже 16 років поспіль вона є найбільшим майданчиком для презентацій інноваційних проектів, обміну досвідом, обговорення актуальних проблем та творчих змагань.

     У рамках роботи виставки, а працювала вона три дні, майбутні абітурієнти мали змогу ознайомитися з пропозиціями найкращих навчальних закладів з усіх регіонів України, що, безумовно, допоможе їм здійснити свій професійний вибір.
     – Незмінними учасниками освітянської виставки є вищі навчальні заклади Укоопспілки, – наголосила директор Департаменту кадрової політики, освіти і науки Укоопспілки, директор НМЦ «Укоопосвіта» Лідія Войнаш. – Уже традиційно (цього року – водинадцяте) беремо участь у виставці комплексами – «Освіта» і «Академія», та Навчально-методичним центром «Укоопосвіта». І цього року НМЦ «Укоопосвіта», Львівська комерційна академія, Полтавський університет економіки і торгівлі, Вінницький кооперативний та Хмельницький кооперативний торгово-економічний інститути, кооперативні технікуми і коледжі продемонстрували інноваційні технології навчання, представили посібники, навчальну та навчально-методичну літературу, підготовлені викладачами наших вишів. Активна інноваційна діяльність з модернізації освіти, досвід впровадження інтерактивних технологій навчання у поєднанні з найкращими досягненнями класичної педагогіки складають основу підготовки сучасних фахівців у наших вишах.
     Забезпечують навчально-виховний процес понад 2,4 тисячі висококваліфікованих науково-педагогічних і педагогічних працівників. З них 92 – доктори наук та професори, 575 кандидатів наук та доцентів, понад 50 відсотків викладачів коледжів і технікумів мають вищу кваліфікаційну категорію та педагогічне звання викладач-методист.
     У 2012 році науково-педагогічними та педагогічними працівниками було видано 52 монографії, 66 підручників та навчальних посібників, підготовлено 1,6 тис. методичних розробок та рекомендацій, опубліковано 2,3 тис. статей у наукових журналах і збірниках.
Кооперативна вища освіта активно продовжує процес входження у світовий освітній простір. Міжнародними партнерами вищих навчальних закладів Укоопспілки є навчальні заклади з 24 країн світу.
     Високий рівень фахової підготовки студентів кооперативних вищих навчальних закладів відзначають роботодавці, які визнають професійну компетентність наших випускників, вміння застосовувати знання на практиці.
     Усе це та багато іншого і представлено в нашій експозиції.
     А ще багаторічна спільна участь у виставці дає змогу продемонструвати єдність кооперативних навчальних закладів як цілісної системи. Іншої такої, яка б мала потужний потенціал і матеріально-технічну базу, такий рівень підготовки фахівців за інтегрованими навчальними планами, які ми постійно удосконалюємо, в Україні немає. Це наше велике досягнення. Адже, окрім усього іншого, ми маємо змогу комплектувати контингент студентів і в ПУЕТ, і в ЛКА за рахунок випускників технікумів і коледжів. Приміром, 90% заочників академії та університету – випускники кооперативних вишів І рівня акредитації.
     Що ж стосується практичної спрямованості, то участь у цій виставці дає нам змогу проводити профорієнтаційну роботу серед випускників шкіл. У потенційних абітурієнтів є нагода ознайомитися зі спеціальностями, які можна здобути у кооперативних навчальних закладах, а також з матеріально-технічною базою та умовами прийому. Особливо наголошуємо, що ті, хто вирішить вступати до кооперативних вишів, матимуть змогу здобувати ступеневу освіту – від молодшого спеціаліста до магістра, а також навчатися дистанційно.
    – Львівська комерційна академія входить до першої десятки економічних вишів України, тож на виставці традиційно демонструємо досягнення своїх науковців і студентів – нові інноваційні проекти і напрацювання, – сказав проректор Львівської комерційної академії Петро Куцик. – Уже за цей навчальний рік ми отримали п'ять призових місць на всеукраїнських конкурсах наукових робіт. Зокрема зі спеціальностей «облік і аудит» (перше і третє місця), «маркетинг» (перше), «міжнародні економічні відносини», «товарознавство і комерційна діяльність» (третє), посіли третє місце на Всеукраїнській олімпіаді з «обліку» та «товарознавства». Вибороли також три призові місця на конкурсі з дипломних робіт, який проходив у Донецьку: з «обліку» (перше місце), «економіки підприємства» та «товарознавства і комерційної діяльності» (треті місця).
    Двом нашим ученим – доктору економічних наук професору Тарасу Васильціву і кандидату економічних наук Руслану Лупаку – присуджена (вперше за багаторічну історію вишу!) премія Президента України для молодих вчених 2012 р. за цикл наукових праць «Стратегія та механізми забезпечення економічної безпеки підприємництва в Україні». Для нас це дуже почесно і престижно.
    – Ще у 2009 році наш навчальний заклад отримав Міжнародний Сертифікат 440030QM08 Міжнародної мережі сертифікації (IQNet) і Німецького органу сертифікації системи управління якості (DQS GmbH) про відповідність освітньої діяльності міжнародним стандартам якості серії ISO 9001:2008, – зазначила проректор з навчально-педагогічної роботи Полтавського університету економіки і торгівлі Оксана Марченко. – За результатами ресертифікації у 2012 році термін сертифіката відповідності продовжено на 3 роки.
    Освітня діяльність кооперативного навчального закладу з впровадження європейських стандартів неодноразово відзначалася Міністерством освіти і науки, молоді та спорту, Національною академією педагогічних наук України. Зокрема у жовтні 2012 року више нагороджений золотою медаллю в номінації «Інновації у розвитку міжнародної співпраці в освітній галузі». За результатами рейтингу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України у 2012 році Університет посів 5 місце серед університетів України, які готують фахівців з економіки, фінансів, управління, підприємництва. А за рейтингом Компас-2012 – 1 місце серед ВНЗ Полтавської області, та 9 місце у загальному рейтингу серед ВНЗ Центрального регіону.
    А ще ми пишаємося тим, що чотири студенти ПУЕТ стали переможцями другого туру конкурсу стипендіальної програми «Завтра.UA» 2012–2013 навчального року, який є частиною комплексу проектів Фонду Віктора Пінчука в галузі освіти й науки.
     Поділилися своїми здобутками, напрацюваннями, перемогами за рік, що минув від попередньої виставки, й інші керівники кооперативних вишів.
    – Окреслюючи коло найбільш вагомих, на наше переконання, здобутків, – сказала в.о. ректора Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту Людмила Коваль, – зокрема зауважу таке. Перше, колектив. Нам вдалося зберегти базис колективу коледжу, примноживши його когортою серйозних науковців, які спершу підставили плече новоствореному Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інституту, а згодом стали нашими колегами й однодумцями. Втішає, що за дуже малий проміжок часу вдалось «поставити на крило» цілу плеяду власних молодих науковців, які зросли і захистилися вже у стінах нашого інституту. Так, лише за 2012 рік маємо дев'ять (а від 2008 року їх більше двадцяти) захищених дисертаційних досліджень і нарощуємо позитивну динаміку у цьому процесі. Друге – студентство. За два останні роки склалася певна традиція: Хмельницький кооперативний за обсягами набору студентів має четверте місце у області, поступаючись лише двом національним університетам та державній академії – і це за відсутності у нас жодного бюджетного місця! У 2012 році у ХКТЕІ відбувся перший випуск бакалаврів та перший набір за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» та «магістр», а також було отримано ліцензії за рівнем «бакалавр» спеціальностей «товарознавство і торговельне підприємництво» та «готельно-ресторанна справа». Саме 2012 року у стінах нашої альма матер народилося два інноваційних проекти – «Студентський Оскар» та бал-феєрія «Аристократ».
    Далі: освіта – наука – практика. Безумовним і незаперечним здобутком є формування повного циклу ступеневої освіти за рівнями «молодший спеціаліст – бакалавр – магістр» за спеціальностями «облік і аудит» та «фінанси і кредит», які є «класикою» нашого інституту, та поступальні кроки до реалізації цієї стратегії щодо спеціальностей «маркетинг», «товарознавство і торговельне підприємництво», «готельно-ресторанна справа», «менеджмент». У результаті співпраці з базами практики було вироблено експериментальну програму практичної підготовки «Кількість годин теоретичного навчання дорівнює кількості годин практичного навчання», пілотний проект якої запущено у 2012–2013 н. р. на базі підприємств національної мережі будівельних гіпермаркетів ТОВ «Епіцентр К». П'ятнадцять всеукраїнських та міжнародних наукових конференцій під егідою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту; саме нашим інститутом започатковано практику «круглих столів» як найбільш ефективного формату наукових форумів; видається власне наукове видання – «Збірник наукових праць ХКТЕІ: Економічні науки». У 2012 р. департаментом економіки Хмельницької обласної державної адміністрації науковці нашого інституту були залучені до розробки маркетингової стратегії розвитку бренду Хмельницької області (спільний проект Міністерства економічного розвитку і торгівлі та Федерального міністерства економіки і технологій ФРН); на базі ХКТЕІ, спільно з Хмельницькою міською радою, розпочинається реалізація проекту «Інноваційний бізнес інкубатор»; здійснюється реалізація науково-дослідних робіт та фундація наукових шкіл – такі наші конкретні показники у науковій царині.
    Наступне: інтеграція у світовий освітній простір – збереження власного «обличчя». Вимоги часу відповідають нашим внутрішнім прагненням до самовдосконалення та відкриття нових горизонтів. З таких ідей розпочалась наша тісна співпраця із вишами Польщі – Гданською школою туризму та готельного менеджменту, Вроцлавським політехнічним інститутом, Вищою комерційною (торговельною) школою імені Болеслава Марковського. Ця співпраця дуже швидко вийшла за рамки взаємного обміну делегаціями для участі у наукових форумах і перемістилась у площину здобуття нашим студентством компетенцій фахової діяльності у рамках зарубіжних стажувань, а 2012 року підписано угоду щодо здобуття, додатково до вітчизняного, ступеня бакалавра у польських закладах-партнерах.
    – Вінницький кооперативний інститут, а в минулому – коледж економіки і права, понад 10 років бере участь у щорічних виставках «Сучасна освіта в Україні». За активне впровадження здобутків педагогічної науки в освітню практику неодноразово був нагороджений Почесним дипломом, – наголосила в.о. проректора з науково-педагогічної роботи Людмила Прицюк. – Метою участі закладу у таких заходах є представлення громадськості, колегам-освітянам, науковцям досягнень викладачів інституту, обмін інформацією та досвідом з іншими навчальними закладами. Це дає змогу не лише покращувати якість освіти та впроваджувати в навчальний процес сучасні інноваційні технології, а й обговорити з колегами пріоритетні проблеми подальшого удосконалення процесу навчання і виховання.
     Викладачі і адміністрація Вінницького кооперативного інституту на чолі з в.о. ректора Анатолієм Драбовським багато уваги приділяють впровадженню в навчальний процес інноваційних методів і технологій. Так, у вступній кампанії 2013 р. запроваджуємо попередній запис прийому заяв і документів від абітурієнтів. Кожен із майбутніх студентів має змогу на сайті нашого інституту в режимі он-лайн визначити день і час оформлення подачі документів для вступу до коледжу або інституту, що значно спрощує цю процедуру. На сайті інституту виокремлено розділ «Дистанційні курси». Тут викладачі розміщують навчальні матеріали з різних дисциплін, а студенти мають змогу скористатися ними в процесі навчання та самостійної роботи.
Останніми роками наш навчальний заклад поступово збільшує кількість спеціальностей та напрямів підготовки фахівців, штат навчального закладу укомплектовується високопрофесійними науково-педагогічними та педагогічними працівниками. Завдяки цьому кожного року на виставці «Сучасна освіта в Україні» інститут презентує нові матеріали, які цікавлять і фахівців освіти, і наукові кола, і майбутніх студентів. Для прикладу, якщо у 2003 році на виставку подавалися лише кращі методичні розробки, то сьогодні представлені розроблені працівниками закладу монографії та посібники, а також матеріали науково-практичних конференцій. Для більш широкого загалу вже три роки поспіль на виставку подаються примірники газети «Вісник Вінницького кооперативного інституту».
Слід зазначити, що адміністрація інституту багато уваги приділяє науковій роботі і викладачів, і студентів. Зокрема працюють дві наукові школи. Загалом же участь Вінницького кооперативного інституту у виставках «Сучасна освіта в Україні» не лише дає нам змогу познайомитися з новими науковими ідеями і педагогічними надбаннями, а й дозволяє на достойному рівні представляти власні досягнення кооперативного навчального закладу.
    – Період від 15-ї до 16 Міжнародної виставки «Сучасна освіта в Україні» для колективу Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу позначився вдосконаленням навчально-виховного процесу та впровадженням інноваційних технологій навчання і виховання, що сприяло успішному проходженню коледжем акредитації шести спеціальностей, – наголосив його директор Микола Зажирко. – Відбулися змістовні науково-практичні конференції, серед яких: «Педагогічні та методичні аспекти професійної підготовки і виховання сучасного спеціаліста», «Сучасний спеціаліст – професіонал з високим інтелектом та власною громадянською позицією» та студентські конференції «Мовні аспекти творчості українських та зарубіжних письменників», «Я мовою вкраїнською молюся», «Інноваційні процеси і їх вплив на ефективність діяльності підприємств». Практичний матеріал останньої викладачі тепер використовують під час проведення занять.
    З метою виховання освіченого фінансового фахівця на виконання наказу МОНУ №828 від 19.07.2012 року коледж один із ВНЗ системи Укоопспілки долучився з початку цього навчального року до вивчення курсу «Фінансова грамотність», який був запроваджений у групах нового набору на базі загальної середньої освіти. Навчальна програма розрахована на рік та складається з 4 блоків – «Введення до власних фінансів», «Заощадження та інвестування», «Запозичення», «Страхування та власний бюджет», та забезпечена навчальним посібником, робочим зошитом для учня, а також навчальним посібником для вчителя, які схвалені комісією з економіки Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Також створено он-лайн ресурс, за допомогою якого студенти мають змогу самостійно опрацьовувати матеріал у рамках курсу.
    – Наш технікум – серед тих вишів, викладачі яких постійно дбають про підготовку висококваліфікованих фахівців з різних напрямів, – сказав директор Полтавського кооперативного технікуму Віктор Іноземцев. – Діють 35 навчальних, оснащених необхідним устаткуванням лабораторій, зокрема 8 з них – комп'ютерної техніки та технічних засобів, бібліотека і читальна зала, актова зала, 2 спортивних зали. Використовується в навчальному процесі 140 персональних комп'ютерів, 3 інтерактивні дошки, 3 мультимедійні проектори, телевізори, ноутбуки.
Рада студентського самоврядування технікуму ініціювала прийняття програми патріотичного виховання, формування здорового способу життя, розвитку духовності й визначила її пріоритетні напрями. Першим кроком впровадження її в життя став місяць патріотичного виховання. За високі спортивні досягнення і розвиток олімпійського руху в регіоні технікум нагороджений подякою президента Національного олімпійського комітету України С. Бубки як один з кращих вишів Полтавщини, став одним із переможців конкурсу, проведеного організаційним комітетом загальнонаціональної акції «Флагмани освіти і науки України-2012», нагороджений медаллю і грамотою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
    – Цьогорічна виставка відбувається в дуже непростий період для освітян України, – наголосив директор Кіровоградського кооперативного коледжу економіки і права Олександр Михайлов. – І щодо фінансування, і щодо наборів студентів. Та незважаючи на усі труднощі, наш коледж зберіг свої лідерські позиції престижного навчального закладу на Кіровоградщині. Акредитували нові спеціальності «Маркетингова діяльність» і «Оціночна діяльність». Готуємося до підвищення рівня акредитації нашого навчального закладу. Сьогодні в коледжі працюють 11 кандидатів наук. У нинішньому навчальному році захистилися і стали кандидатами економічних наук двоє з них – Оксана Панченко і Людмила Остання. Звісно, на досягнутому не зупинятимемося, маємо багато планів і задумів, тож на наступній виставці сподіваємося представити нові здобутки і напрацювання.
     У рамках виставки «Сучасна освіта в Україні-2013» відбулося нагородження золотими, срібними та бронзовими медалями її учасників – переможців у різних номінаціях.
У номінації «Інформаційно-комунікаційні технології в позашкільній освіті, загальноосвітніх закладах та професійно-технічній освіті» срібною медаллю нагороджено Навчально-методичний центр «Укоопосвіта».
За високі творчі досягнення в удосконаленні змісту навчально-виховного процесу у вищих навчальних закладах національної системи освіти нагороджені дипломами всі вищі навчальні заклади Укоопспілки – учасники виставки.

 

.
На знімках: викладач Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу Микола КЛІМОВ, провідний фахівець Кадрової агенції ЛКА Оксана ТРЕТЯК, директор Новомосковського кооперативного коледжу економіки і права ім. С.В. Литвиненка Любов ПІХОТІНА, директор Уманської філії ЧКЕПК Валентина МОРДВІНОВА (фото на 1-й стор.); директори кооперативних коледжів: Харківського торгово-економічного – Катерина ВІНІЧЕНКО, Кіровоградського економіки і права ім. М.П. Сая – Олександр МИХАЙЛОВ; Рівненського економіко-правового – Степан ДОБРИДНИК, Тернопільського торговельно-економічного – Василь МУЛЯРЧУК, Білгород-Дністровського – Олександр ЧАЙКОВСЬКИЙ, Сімферопольського торгово-економічного – Олена МАЖОРОВА; заступники директора Львівського кооперативного коледжу економіки і права Євген ЯХНО і Наталя ЗУБКО; начальник відділу методичного забезпечення і акредитації ЛКА Лариса КУРИЛЕЦЬ, проректор ЛКА Петро КУЦИК; в.о. ректора Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту Людмила КОВАЛЬ, директор Чернігівського кооперативного технікуму Любов ГЕРАСИМЕНКО; фото на згадку.
Фото Євгена ДОБРИНІНА.
м. Київ

© Симферопольский кооперативный торгово-экономический колледж Крымпотребсоюза

© Ядрова Г.В . - выставлено 18.03.2013 г., пополнено 10.7.13 г.